13 millió forintnyi közpénzből ünnepeltette magát és az új Alaptörvényét a kormány az Operában, miközben Kispesten az új törvényi szabályozás miatt felére csökkenhet a lakásfenntartási segély összege. De ne legyünk ennyire köldöknézők. A szomorú valóság, hogy a helyzet az ország összes településén hasonló. Ez azonban egyáltalán nem érdekli a kormányt. Még akkor is homokba dugják a fejüket, amikor az ünnepi bálról magának Orbánnak is a hátsó kijáraton kell elmenekülnie rendőrsorfal védelmében. Mindenesetre, Rétvári Bence az Opera ablakán kitekintve talán látta azt a több tízezres tömeget és hallotta a hangját, amelyről korábban még ezt nyilatkozta:
"Önök azt mondják, hogy óriási tömegek vannak, és a tömegek hangját hallja meg a kormány. Ezeket a tömegeket egyelőre nem látjuk, teljesen objektíven nézve..." (Rétvári Bence)
2012. január 1. Kossuth téri tüntetés az alaptörvény mellett
2012. január 2. Opera melletti tüntetés az alaptörvény ellen
Szóval, kinél van a valós többség?
Nézzük csak meg, mit is gondol a demokratikus világ a fideszes Alaptörvényről:
A Der Tagesspiegelben megjelent, a "Magyarország új alkotmányt ad magának" című írás bevezetőjében megjegyzik, hogy a bírálók szerint a jogszabály veszélyezteti a demokráciát. Az új alkotmányt megszavazó Fidesz a kétharmados többség révén "elvileg mindent megtehet, amit csak akar" - írta a lap, hozzátéve, hogy "nem volt valódi vita a nacionalista irányzatú új alkotmányról". A bírálók szerint a jogszabály "megpecsételi a demokrácia lebontásának folyamatát, amelyet Orbán indított el. A lap szerint "már az ékesszólás is furcsának tűnik. Preambulum helyett "Nemzeti hitvallás" van a magyar alaptörvényben", amely "a rohamtempóban elfogadott kiegészítésekkel megnehezítheti egy jövendő kormány munkáját".
A dpa hírügynökség vasárnap Rolf Mützenich külpolitikai szakértővel közölt rövid interjút, amelyben a politikus kifejtette: úgy véli, az új magyar alkotmány "szakítást jelent a demokratikus hagyományokkal és az európai jogi normákkal".
The New York Timesban Kim Lane Scheppele professzor az új alkotmánnyal kapcsolatban megjegyzi: "a Fidesz nem kampányolt az új alkotmány ígéretével. Kifogásolja, hogy az új alaptörvényt az ellenzéki pártok részvétele nélkül dolgozták ki, illetve nem erősítették meg népszavazáson, hogy valóban mit is akar a közvélemény."
A kispestieket nyilván érdekli, hogy parlamenti képviselőjük, Tarnai Richárd miként kapcsolható a nyugati demokráciák által élesen bírált és itthon az eddigi legnagyobb ellenzéki utcai demonstrációt kiváltó Alaptörvényhez. A válasz egsyzerű, ott található Tarnai honlapján:
"Magyarország új Alaptörvényének előkészítő munkáiban Tarnai Richárd is aktív szerepet vállalt, Kispest országgyűlési képviselője a Parlament alkotmány-előkészítő eseti bizottságában dolgozott." (Tarnai Richárd)
Bizony, Ő az egyik alapítója az új rendszernek...