A helyi fideszes országgyűlési képviselőjelölt szóróanyagában ígéretet tesz a Kossuth téren található, a tervezett Stefániaház helyén tátongó gödör betemetésére. Valóba fontos téma, elvégre a „gödör” kérdése már évek óta húzódik. Megoldása mindeddig számos tényező hátráltatta, tekintve, hogy az ingatlan magán és nem köztulajdonban van, de idén ősszel az önkormányzat döntést hozott, a gödör betemetéséről és közpark létesítéséről, ha kell hatósági eszközök igénybevételével. Az idáig vezető út azonban nem volt egyszerű, tekintsük át, miként is alakult a „gödör” sorsa az elmúlt években.
A kispesti önkormányzat ötször futott neki, hogy eladja az Üllői út 226-230. szám alatt álló ingatlant. Négyszer sikertelenül, ötödször, 2003 decemberében egy csereszerződéssel. A megállapodás értelmében a Ferszolg Kft., amely ellen időközben, 2006 januárjában felszámolási eljárás indult, az ingatlanért nem fizetett, hanem azt vállalta, hogy az ott 2005. december 31-ig megépülő házban 257 millió forint értékű lakást ad az önkormányzatnak. Ez azt jelenti, hogy négyzetméterenként nagyjából 75 ezer forintért jutott a Ferszolg a nagyjából 3500 négyzetméteres ingatlanhoz; ráadásul készpénzt nem kellett ráköltenie, és a teljesítésre lényegében kétéves türelmi időt kapott.
A Ferszolg 4,9 milliárd forintos beruházást tervezett a területre. Az alapkövet 2004 februárjában lerakták, az építkezés azonban gyorsan megakadt. A Ferszolg csak a háromszintes mélygarázsnak szánt, háromszáz méteres kerületű munkagödör kiásásáig és kibetonozásáig jutott el.
Mivel a külföldi befektető is kihátrált, és banki hitelekhez sem jutott, a Ferszolg 2005 őszén eladta területet a Kázmér Lejtő Projekt Zrt.-nek. Egy háromoldalú, a Ferszolg, a Kázmér Lejtő és az önkormányzat közötti megállapodás alapján a Kázmér Lejtő a Ferszolg minden kötelezettségét átvállalta.
Ez azt jelenti, hogy a vevő fizette ki az önkormányzatot, valamint a korábban a Ferszolg megbízásából elkezdett munkákat, a mélyépítését, a tervezést, a parkolómegváltást valamint a közműterveket is. Átvállalták azokat a vevői követeléseket, amelyek a megépíteni tervezett lakások leendő tulajdonosainak foglalóiból jött össze.
Az építkezést azonban az új tulajdonos sem tudta elkezdeni, aminek több oka is volt. Egyfelől az, hogy az ingatlan szomszédjában lévő 2600 négyzetméteres telket, a felszámolás alatt álló Centrum áruház volt parkolóját, a felszámoló eladta egy magánszemélynek. Az új tulajdonos nyomban lekerítette a mindössze 22 millió forintért megszerzett birtokát, és ezzel lezárta a Majomsziget felvonulási területét.
Másrészről, a Ferszolg két tulajdonosa összeveszett, a volt tulajdonos-ügyvezető, Juhász András szintén a bírósághoz fordult. Utólag ugyanis úgy érezte, túl kedvezőtlen feltételekkel váltak meg az ingatlantól, ezért feltűnő aránytalanság miatt kérték a szerződés megsemmisítését. A bírósági eljárás a felszámolás megkezdése után is folytatódott, miután a hitelezők úgy döntöttek, hogy folytatni akarják a pert.
Mivel azonban a bírósági eljárások miatt perfeljegyzés van az ingatlan tulajdoni lapján, így nem kapnak rá hitelt egyik banknál sem.
2009-ben a kispesti önkormányzat megelégelte az állapotokat, és határozatban döntött a gödör betemetéséről. A tulajdonos azonban megtámadta a polgármesteri hivatal gödör betemetéséről szóló határozatát. Az ügyben a regionális államigazgatási hivatal az önkormányzat javára döntött. Ezt a döntés a tulajdonos a bíróságon is megtámadta. Döntés, illetve a megegyezés hamarosan várható, így a gödör betemetése és a közpark létesítése olyan belátható közelségbe került, hogy lássuk be, Tarnai részéről nem jelent nagy rizikót beígérni a választóknak, különösen, ha nem is tett érte semmit.