Sorozatunk mostani részében a méltán elhíresült Országimázs Központ ügyeinek nézünk utána. A Miniszterelnöki Hivatal Szervezeti és Működési Szabályzatának (SzMSz) módosításával 2000. február 1-jén alakították meg az Országimázs Központot a hivatal főosztályi szintű szervezeti egységeként. Feladata az országkép kialakítása és az állami ünnepségek programjainak megszervezése és lebonyolítása volt hivatalosan, a gyakorlatban viszont a közpénzek lenyúlásának kormányzati központjaként működött. Fennállása során az Országimázs Központ több milliárdos szerződéseket kötött olyan méltán hírhedté vált cégekkel, mint a Happy End és az Ezüsthajó Kft.
Az Országimázs Központ az Ezüsthajónak mintegy 469,5 millió forintot kifizetett ki Orbán Viktor volt miniszterelnök és a kormányának tagjainak politikai tevékenységének dokumentálására. Ez magában foglalt 296 film, valamint fotók elkészítését, ami még önmagában nem lenne baj, elvégre nem árt, hogy ha az utókor számára bőven áll rendelkezésére forrás az ezredforduló Magyarországának kormányzási gyakorlatáról. Bár nem értem, akkor miért nem érezték úgy, hogy a kormányülések anyagát is ilyen alapossággal meg kell őrizni? A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal mindenesetre ezekről a szerződésekről megállapította: a felvételekre kötött eseti szerződések, valamint az ezek költségvetését tartalmazó mellékletek elnagyoltak, a vállalkozó számára egyoldalúan kedvezőek.
A fent említett cégeknek történt kifizetések indokoltását nem csak a KEHI kérdőjelezte meg, hanem az Állami Számvevőszék is, igaz ez nem nagyon zavarta a Fideszt. További 30 millió készenléti díjat azért kifizettek az Ezüsthajónak, miután az ÁSZ véleménye elkészült. Persze, azt, hogy mikor, mire és leginkább, hogy mennyit költenek az adófizetők pénzéből, sosem vallották be egykönnyen. Emlékszünk még arra az augusztus 20.-ra, amikor azt mondták, azért nem hozzák nyílvánosságra, hogy mennyit költöttek tüzijátékra, mert a nagymamát sem szokás megkérdezni, hogy mennyibe került az ünnepi bejgli.