Kezdenek körvonalazódni a Fidesz közigazgatással és közalkalmazottakkal kapcsolatos tervei, amelyek nem kis mértékben Kispestet is érinteni fogják. Önmagában a bürokrácia az országgyűlési és az önkormányzati képviselők számának csökkentése jó ötlet, ám az, ahogy ezt a Fidesz megvalósítani szeretné, már némi aggodalomra ad okot.
A korábban kiszivárgott információk szerint a Fidesz több forgatókönyvben gondolkodik a fővárosi közigazgatás átalakításával kapcsolatban:
1. "Budán három, Pesten négy-öt kerület jöhetne létre, megőrizve az önkormányzati jogosítványokat." Elképzelhetőnek tartják, hogy a Duna egyik partján Óbuda, Újbuda és a Hegyvidék, a túloldalon pedig Újpest, Csepel, a Belváros és Pestszentlőrinc-Pesterzsébet köré csoportosulnának a kerületek.2. "A Fidesz kilencvenes években kidolgozott citykoncepcióját eleveníti fel, ebben a modellben Budapest belső kerületei olvadnának össze. Az elemzésben taglalt példa szerint az I., a II. kerület egy része, az V. a VI., a VII., a VIII. a IX. és a XIII. kerület egy része alkotná a fővárost. A III., a IV. és a XI. kerület megőrizné önállóságát, a többi kerületből összevonással további négy-öt alakulna."3. "A huszonhárom kerület megszűnne, s a városrészeket elöljárók képviselnék, a Fővárosi Közgyűlés tagjainak száma negyvenre csökkenne."
Ami közös ezekben a javaslatokban az az, hogy 140 év után mindegyik megszüntetné Kispest önállóságát. A kerület identitásától megfosztva csak egy aprócska része lenne egy óriási délpesti közigazgatási egységnek. Azt, hogy ez miként hatna a hétköznapi életünkre még nem lehet pontosan tudni. A Fidesz gondosan titkolja, hogy a helyi önkormányzat megszűnésével milyen módon történne a források központi elosztása adott esetben egy a XVIII. XIX. XX. XXIII. kerületekből álló közigazgatási egységben. Mert ugye, ha Kispestnek nem lesz önálló önkormányzata, akkor önálló forrásai sem lesznek, így nem lehet tudni azt sem, hogy milyen szempontok szerint fognak dönteni a kispesti intézmények finanszírozásáról.
Azt sem lehet tudni, hogy az önkormányzat bezárásával fognak-e egyáltalán hivatalok a kerületben maradni, vagy mindennapi ügyes-bajos dolgaink elintézése ügyében utazhatunk mondjuk Lőrincre, Imrére, vagy Erzsébetre? A közalkalmazottak, hivatali ügyintézők számának csökkentése ugyanis elválaszthatatlan a hivatalok számának csökkentésétől. Ezt alátámasztja Pokorni Zoltán legújabb nyilatkozata is:
"Jelenleg 3,5 millióan dolgoznak Magyarországon, nagy részük közalkalmazott, köztisztviselő; ez így biztosan nem tartható fenn."
Pokorni Zoltán, 2010. április 15.
A helyi, kerületi hivatalok, intézmények bezárása pedig nem csak a kispesti lakosok mindennapi életét nehezíti majd meg, hanem a Pokorni által előrevetített leépítések miatt a kerületben több száz, a Fővárosban több ezer család egzisztenciája kerülhet veszélybe.
A közalkalmazottak állását azonban nem csak a kerület összevonások veszélyeztetik. Idén februárban több fideszes politikus is arról beszélt, hogy meg kéne rostálni a tanárokat. Azt, hogy a "fölöslegesnek" ítélt ügyintézőket és tanárokat miként fogják kiválasztani, csak sejthetjük Kubatov Gábornak köszönhetően:
„Meg tudom mondani most a városban, hogy kik azok a komcsik, akik egyébként elmennek szavazni és nem (…) a Fideszt támogatják”